Własnoręczne wykonane laurki dla Taty

Laurka to jeden z najbardziej wzruszających prezentów jaki rodzic może dostać od swojego dziecka. Zawsze są one potem przechowywane w specjalnym miejscu i wspólnie oglądane po latach. W takim razie kiedy zbliża się Dzień Ojca czas zabrać się za robienie laurki.

Często dzieci wykonują laurki na lekcji plastyki. Zwykle zaczynają od złożenia kartki na pół, tak żeby laurka była otwierana. Można też wyciąć z niej jakiś kształt. Na pierwszej stronie znajduje się napis „Dla Taty” lub „Z okazji Dnia Ojca” i jakieś kolorowe rysunki. Natomiast w środku dzieci piszą przygotowane życzenia dla Taty. Ich treść jest zawsze wyjątkowa. Wyraża miłość do Ojca, wdzięczność za wychowywanie i wspólne zabawy oraz to, że chce się dla niego jak najlepiej. Jeśli dziecko nie potrafi jeszcze pisać może pomóc mu Mama albo starsze rodzeństwo, natomiast ono zajmie się stroną plastyczną. W środku laurki nie może przecież zabraknąć różnych rysunków. Czy będzie to portret Taty czy cała rodzina na wycieczce na pewno wyjdzie znakomicie. Taki upominek dla Ojca to naprawdę coś wyjątkowego.

Wręczanie laurek kończy się niestety kiedy dziecko czuje się już na to zbyt duże. Rzeczywiście ich robienie najlepiej wychodzi maluchom, które w końcu mają bardzo bujną wyobraźnię i prawie zawsze lubią rysować. Samo robienie laurki jest dla nich dużą przyjemnością i świetną zabawą, dlatego efekt jest zawsze naprawdę jedyny w swoim rodzaju. Z czasem laurki zostają zastąpione na przykład elektronicznymi kartkami na Dzień Ojca. Zazwyczaj można do nich wpisać samodzielnie życzenia, ale cała reszta jest już od razu gotowa. Nie mają już więc one tak osobistego charakteru jak laurki. W takim razie trzeba się cieszyć z otrzymywania laurek dopóki dzieci mają ochotę je robić, a potem powracać do nich i czekać na podobną twórczość wnucząt. Każdy okres życia rodzinnego ma swoje uroki.