Pomysły na spędzenie Dnia Ojca

Dzień Ojca w różnych państwach obchodzony jest z pewnością nieco inaczej. W Polsce oprócz składania życzeń i wręczania prezentów często spędza się chociaż kilka wspólnych godzin.

Pomysł na miłe obchodzenie Dnia Ojca powinien wyjść od dzieci. Może to być nawet niespodzianka dla Taty. Trzeba mu tylko powiedzieć jak powinien się ubrać i co ma ze sobą zabrać. Jeżeli lubi wycieczki warto poszukać jakiegoś ładnego miejsca, na przykład w górach. Można znaleźć jakiś niezbyt męczący szlak, który pozwala na podziwianie pięknych widoków. Będzie to też dobra okazja do porozmawiania ze sobą podczas wspólnej wędrówki. W końcu nie zawsze jest na to czas na co dzień. Jednak można również zabrać Tatę zupełnie gdzie indziej. Z pewnością będzie zadowolony z ciekawego seansu w kinie lub z koncertu jazzowego. Najlepiej zarezerwować wcześniej miejsca albo nawet kupić bilety. Będzie wówczas pewność, że niespodzianka wypali. Po tak spędzonych chwilach można pójść jeszcze na kolację albo na lody do ulubionej kawiarni Ojca.

Mniejsze dzieci mają natomiast zwykle nieco inne pomysły na sprawienie radości Tacie. Na przykład organizują przedstawienie. Może to być jakaś zabawna historyjka lub recytacja wierszy na Dzień Ojca. Często dzieci uczą się ich w szkole przed 23 czerwca. Na pewno każdy Tata bardzo miło spędzi czas podczas takiej zabawy. Potem można wybrać się razem do wesołego miasteczka czy na spacer do parku. Ewentualnie, jeżeli w sąsiedztwie mieszka kilkoro dzieci, można zagrać w dwa ognie z Tatusiami. Kolejny pomysł to jakiś konkurs. Można urządzić go w ten sposób, że Ojcowie będą rysować swoje dzieci, a one potem ocenią prace. Następnie role zostaną odwrócone. Tak naprawdę można robić mnóstwo rzeczy w Dzień Taty, wystarczy tylko wysilić trochę wyobraźnię. Zwykle tego dnia dopisuje ładna pogoda, co też nie jest bez znaczenia.