Wiersze i wierszyki na Dzień Taty

Jednym z ciekawych sposobów na złożenie życzeń 23 czerwca może być recytacja wierszy dotyczących święta Taty. Można ułożyć je samodzielnie lub poszukać w Internecie.

Bywa też tak, że specjalny program z okazji Dnia Ojca przygotowany zostaje w przedszkolu czy szkole. Wtedy wiersze i piosenki wyszukuje wychowawczyni. Natomiast takie przedstawienie dzieci mogą też przygotować samodzielnie w domu. To ciekawy sposób na spędzenie Dnia Ojca. Przydatna może się okazać pomoc Mamy albo starszego rodzeństwa, które czuje się już za duże na recytację wierszy, ale za to może pomóc w ich nauce czy przygotowaniu dekoracji. Cała rodzina będzie się na pewno świetnie bawić. Natomiast same wierszyki powinny być zarówno wesołe, jak i wzruszające. W końcu mają one być formą życzeń i przekazywać jak bardzo Tata jest kochany. Ciekawie może też wypaść próba wyśpiewania wiersza, na przykład do ulubionej melodii Taty.

W pewnym wieku dzieci przestają robić laurki i urządzać przedstawienia dla rodziców. Natomiast szukają wtedy innych sposobów na oryginalne złożenie życzeń. Dobrym pomysłem może być wysłanie ekartki na Dzień Ojca. Warto poszukać czegoś z zabawnym rysunkiem i wierszykiem. Natomiast w przypadku kartek, w których nie pojawia się żaden tekst można wpisać wiersz samodzielnie. Poza tym w Internecie można znaleźć gotowe smsy w formie wierszyków dla Taty. Oczywiście zawsze można też spróbować coś stworzyć. Własny wiersz będzie na pewno bardzo wyjątkowym prezentem dla Ojca. Aby powstał taki upominek trzeba włożyć sporo wysiłku i użyć swoich zdolności. Natomiast na pewno warto podjąć takie wyzwanie, bo wywoła to wyjątkowy efekt. Taki wiersz trzeba też koniecznie spisać na jakiejś ładnej kartce i wręczyć Tacie na pamiątkę. Będzie mógł do niego sięgać co jakiś czas i przypominać sobie wyjątkowy Dzień Ojca.