Drobne upominki dla Taty

Kiedy zbliża się Dzień Ojca trzeba zastanowić się jaki wręczyć mu prezent. Jego wielkość i wartość jest zwykle elementem tradycji rodzinnej. W wielu domach upominek ma być raczej symboliczny, co oczywiście nie znaczy że może to być cokolwiek. Trzeba poświecić chwilę czasu, aby znaleźć coś odpowiedniego.

Pomysły mogą być różne. Ważne jest to, co Tata lubi i czym się interesuje. Prawie zawsze sprawdzają się upominki w postaci dobrych słodyczy. Co prawda istnieje taka opinia, że panowie za nimi nie przepadają, ale w praktyce nie bardzo się ona sprawdza. Można więc kupić ładne czekoladki czy jakieś dobre ciastka na przyjęcie rodzinne. Dobrym podarunkiem dla Taty będą też krzyżówki. W wolnej chwili będzie mógł porozwiązywać je sobie w spokoju. Natomiast można też pomyśleć o jakimś bardziej osobistym podarunku. Młodsze dzieci chętnie robią kolorowe laurki dla Ojców z okazji ich święta. Są one zwykle kolorowe i pełne rysunków. W środku można wpisać życzenia lub wierszyk. Inny pomysł to figurka z modeliny lub samodzielnie zrobiona ramka na zdjęcie. Starsze dzieci natomiast często korzystają z ekartek na Dzień Ojca. To zabawna forma składania życzeń. Trzeba mieć tylko dostęp do Internetu, gdzie trzeba znaleźć odpowiednią kartkę i wysłać ją na adres mailowy Taty. Dobrym pomysłem będzie też jakieś ciekawie przerobienie zdjęcia Ojca na komputerze. Można dorysować mu brodę albo jakiś śmieszny strój. Ewentualnie serduszko na wspólnym zdjęciu rodziców. Potem można je wywołać, oprawić w ramkę i podarować Tacie.

Pewnym rodzajem upominku może być też wspólny spacer w jedno z ulubionych miejsc Ojca. Z pewnością często brakuje mu czasu żeby się tam wybierać, a dzień jego święta może być świetną ku temu okazją. Czy jest to park czy kawiarnia z dobrymi lodami najważniejsze, aby przyjemnie mógł się zrelaksować i pobyć ze swoimi dziećmi.